úterý 8. ledna 2019

Zaručená mzda likviduje život na venkově

Rychle se zvyšující zaručená mzda od nového roku znovu přidělá starosti menším podnikům fungujících na venkově. Počet lidí pobírající zaručenou mzdu nikdy nikdo nevyčíslil. Navzdory tomu, že je státem určená. Zaručená mzda – odstupňovaná výše minimální mzdy za práci zaměstnance podle složitosti, odpovědnosti a namáhavosti práce – má osm stupňů.

Výše zaručené mzdy, jež je násobkem minimální mzdy a příslušného koeficientu, se dělí do osmi skupin. U profesí spadajících do první skupiny se sazba rovná minimální mzdě, tedy 13 350 korunám měsíčně. V osmé skupině činí přibližně dvojnásobek minimální mzdy, tedy 26 700 korun měsíčně. Zaručená mzda přitom nesmí být nižší než minimální mzda. Například skladník v maloobchodě patří do první skupiny, prodavač pohonných hmot do druhé a prodavač, který zajišťuje samostatný prodej zboží, jeho přejímku, uskladnění a aranžování už do třetí skupiny.

Prodavači a prodavačky patří do třetí nejnižší, což znamená, že si od Nového roku vydělají minimálně 16 280 korun, tedy o 1380 korun více než v loňském roce. Poslední zvýšení znamená, že v porovnání s rokem 2013 se zaručená mzda prodavaček zvýšila o 57 procent. Takto dramatický a plošný růst mezd poškozuje zejména malé podniky v odlehlých oblastech. V důsledku regulace tak může dojít k zaměstnávání na černo nebo i k poslednímu utlumení ekonomické aktivity na venkově. To potvrzuje i maloobchodní skupina Coop, která zaručenou mzdu v některých svých prodejnách vyplácí. Poslední dva roky se po celé republice uzavíraly každoročně desítky prodejen. Ve větších obcích kvůli mzdovým tlakům a nedostatku pracovních sil a v těch menších kvůli růstu zaručené mzdy. Řetězec se  obává, že uzavírat prodejny bude muset také letos.

Ekonomika sice roste, ale na pokrytí mzdových nákladů to nestačí. Pokud se v konkrétních obcích nezavede podpora, bude uzavírání provozoven dále pokračovat. Podobných případů, kdy firmy vyplácejí zaručenou mzdu, je přitom mnohem víc. Jedná se přitom téměř výhradně o české společnosti. Děje se tak v těch nejmenších městech či vesnicích. V těchto případech však pro zaměstnance není vždy výše mzdy to nejdůležitější, ale rozhodující je pro ně práce ve známém prostředí a co nejblíže domovu. 
Zdroj: e15.cz

V

Žádné komentáře:

Okomentovat